Linjaliikenteen aikataulut:
Kesäaikataulu 6.6 alkaen koulujen alkamiseen:
Ma-Pe
Urheiluopisto | klo 8.30 | 17.00 | ||
Kuortane | 8.35 | 16.55 | ||
Mäyry | 8.40 | 16.45 | ||
Ruismäki | 8.45 | 16.40 | ||
Veneskoski | 9.00 | 16.25 | ||
Seinäjoki | 9.10 | 16.15 | ||
Seinäjoki, laituri 5. | klo 9.30 | 13.00 | 14.00 | 15.45 |
Veneskoski | 9.40 | 12.50 | 14.10 | 15.35 |
Kouran koulu | 9.50 | 12.40 | 14.20 | 15.25 |
Sydänmaa | 10.00 | 12.30 | 14.30 | 15.15 |
Alavus LAS | 10.15 | 12.15 | 14.45 | 15.00 |
Alavus RAS | 10.20 T | 12.05 | 14.50 | 14.50 |
Sunnuntaisin ja pyhäpäivinä kokovuoden:
(Kahden peräkkäisen pyhän sattuessa ajetaan vain jälkimmäisenä)
Urheiluopisto | klo 14.40 | 21.20 |
Kuortane | 14.45 | 21.15 |
Mäyry | 14.50 | 21.10 |
Ruismäki | 14.55 | 21.05 |
Veneskoski | 15.10 | 20.50 |
Seinäjoki | 15.20 | 20.40 |
Seinäjoki, laituri 5. | klo 15.30 | 20.30 |
Veneskoski | 15.40 | 20.20 |
Ruismäki | 15.55 | 20.05 |
Mäyry | 16.00 | 20.00 |
Kuortane | 16.05 | 19.55 |
Urheiluopisto | 16.10 | 19.50 |
Leppälä | 16.20 | 19.40 |
Keskikylä | 16.35 | 19.25 |
Soini | 17.00 | 19.05 |
Vahanka | 17.20 | 18.50 |
Karstula | 17.45 | klo 18.30 |
Kelan korvaamat taksikyydit